yura_falyosa (yura_falyosa) wrote,
yura_falyosa
yura_falyosa

ТОП-50 улюблених європейських куточків

Оригинал взят у andy_travelua в ТОП-50 улюблених європейських куточків
З того часу, як понад 2 роки тому я отримав шенгенську візу, довелося багато поїздити країнами Європи. За той час вдалося побувати у 18 країнах Європи і подивився близько 160 міст і містечок. І ось на днях з’явилося бажання зробити свій власний хіт-парад найгарніших місць Європи. Я свідомо не включаю в свій чарт міста і містечка України. Ні, не тому, що вони гірші. Навпаки, вони б зайняли, напевно третину сходинок. Просто Україна для мене – це інший світ, з яким я не хочу нічого порівнювати.

Отже, вийшло всього 50 місць, які я наполегливо рекомендую відвідати, якщо буде така можливість. Почнемо з кінця і закінчимо першим місцем.

50. ЛЮБЛІН (Польща).
Люблін з усіх міст східної і центральної Польщі сподобався найбільше. Набагато більше, ніж Краків, який не залишив жодних вражень. І це все незважаючи на опшарпаність Любліна. Може саме своєю неохійністю він і нагадав мені західноукаїнські галицькі міста.49. КАУНАС (Литва).
Литовський Каунас, в якому я в минулому році побував вперше, витіснив зі списку раніше побачений мною двічі Вільнюс. Міжвоєнна столиця Литви дуже фотогенічна з протилежного берегу Няріса. Елегантна ратуша і нещодавно відновлений замок дають фори Каунасу перед сьогоднішньою столицею.48. ФЕЛЬДКІРХ (Австрія).
Найзахідніше місто Австрії, розташоване у федеральній землі Форарльберг на річці Ілль, притоці Рейну. Звідси всього 3 кілометри до кордону з Ліхтенштейном. І якщо ви їдете до Ліхтенштейну з боку Німеччини чи Австрії, то ви обовязково будете робити пересандку в Фельдкірху: прямого транспорту з інших міст Австрії чи Німеччини до князівства немає, так само, як відсутній і транзитний транспорт через сам Ліхтенштейн. Якщо ви вде їдете в цю маленьку європейську країну, то обовязково виділіть пару годин для того, щоб подивитися Фельдкірх. Можливо, вам тут сподобається навіть більше, ніж в Ліхтенштейні.47. ЛІЛЛЬ (Франція).
Лілль, столиця департаменту Нор – Па-де-Кале, був першим у моєму житті французьким містом. Хоча «французьким» його можна назвати умовно: більшість населення міста складають негри і араби. Але вражень від нічного місто вони не зіпсували.46. БРІЄНЦ (Швейцарія).
Брієнц попав у ТОП-50 завдяки тому, що це єдине побачене мною місто, яке повністю складається з дерев'яних будиночків.45. СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ (Сербія).
Сербія архітектурою майже зовсім не вразила. Белград – ніякий, Нові Сад – симпатичне, але звичайне місто. Зовсім інша справа – маленькі Сремски Карловци – типове яскраве європейське містечко, яке дуже нагадало мені Чехію.44. ВАДУЦ і БАЛЬЦЕРС (Ліхтенштейн).
Зізнаюсь, ціллю відвідання Ліхтенштейну для мене не було подивитися якійсь архітектурні та природні пам’ятки, як у випадку із Швейцарією. Швидше за все, головна мета – це втілити в життя дитячу мрію відвідати одну з найменших країн світу. Десь років з 7 ця держава-привід не давала мені спокою: чому вона така маленька? Пам’ятаю, років в 9 я намалював докладну карту Ліхтенштейну з кожним будиночком на величезному аркуші паперу. Звичайно не так, як воно є в реалі, а за допомогою свого уявлення. Але самі контури держави і назви міст, залізниця і дороги були реальними. З тих пір я знав напам’ять назви всіх населених пунктів князівства. Хто б міг подумати, що від мрії до реальності мине майже 30 років…43. ШВІЦ (Швейцарія)
Швіц – одне з тих альпійських містечок, згадка про які спонукає усвідомлювати, яка ж все ж таки Швейцарія гарна і неповторна та наводить на думку обов’язково повернутися сюди ще. Місто розташоване в однойменному кантоні між озером Лауерц і Фірвальдштедським озером приблизно в 45 км до сходу від Люцерна і 70 км до півдня від Цюріха. В декількох кілометрах – оспіваний митцями Бруннен з поштівковими видами на Альпи на фоні озера. Швіц стоїть трохи в стороні від альпійських озер, але високі Альпи примикають до міста в безпосередній близькості.42. МЮНХЕН (Німеччина, Баварія)
Я не дуже люблю великі столичні міста, а Мюнхен таким є. Місто приваблює, передусім, площею Марієнплятц з двома шикарними ратушами.41. ПАРИЖ (Франція).
В Парижі дуже гарна ратуша, нереально готична беффруа, вражаючий Нотр-Дам і ще багато чого. Але в цілому воно не складає цілісної картини, принаймні для мене. На жаль, Париж я не зрозумів. Тому він отримав відносно низьку позицію.40. ГЬОРЛІЦ (Німеччина, Саксонія).
Він був першим побаченим мною німецьким містом. Мої перші враження від Гьорліца і Саксонії були по-дитячі яскравими і я роздивлявся місцеву архітектуру з відкритим ротом.

pefgd.jpg

39. ПАДУЯ (Італія).
Зовсім не схожа на Венецію Падуя вразила величним костелом св. Антонія, гарними палацами та галереями будинків.38. ФЮССЕН (Німеччина, Баварія).
Баварське місто Фюссен туристи використовують у якості пункту пересадки з поїзду на місцевий автобус, коли відвідують знамениті замки Баварії. Саме в декількох кілометрах від Фюссена король Людвіг II Баварський побудував свої знамениті замки – Гоеншвангау та Нойшванштайн. Зазвичай, туристи (80 відсоток з яких – це китайці та інші представники монголоїдної раси) вечеряють тут і п’ють пиво після виснажливого дня. В основному, вони обмежуються прогулянкою центральної пішохідною вулицею. Ми хоч і були виснажені Хоеншвангау та Нойшванштайн, але такі витратили три години на прогулянку цим небанальним баварським містечком.37. ВІДЕНЬ (Австрія).
Відень – то була моя давня мрія. Найбільше мене вабила до нього сецесія. Але величні імперські палаци їй не поступаються.36. ОЛОМОУЦ (Чехія).
З небагатьох побачених чеських мість мені найбільш сподобався Оломоуц. Тут - один з найвражаючих готичних храмів Європи, гарна ратуша, шедевральна колона св. Трійці і багато різнокольорових середньовічних кам'яниць.35. ЛАНДСБЕРГ-АМ-ЛЕХ (Німеччина, Баварія).

Одне з найгарніших міст Баварії Ландсберг-ам-Лех розташований всього в 40 хвилинах їзди від Мюнхена на регіональному поїзді. Як і Фюссен, Ландсберг розташований на річці Лех, що впадає до Дунаю. У Ландсберзі хоч і видно Альп, проте Баварія тут відчувається набагато сильніше, ніж у Фюссені, а тим більш, ніж у Мюнхені. І це все - завдяки тому, що місто не зазнало бомбардувань, тут практично все збереглося у первозданному вигляді - уціліли усі 3 ряди кріпосних стін з численними вежами, середньовічна забудова, представлена сотнями колоритних баварських кам’яниць.34. ТРАКАЙ (Литва).
Колишня столиця Великого князівства Литовського переплюнула і Каунас, і Вільнюс. І не лише своїми двома замками, але й провінційною дерев’яною архітектурою.33. УЛЬМ (Німеччина, Баден-Вюртемберг)
Незважаючи на те, що центр міста являє собою архітектурний хаос, найвищий готичний собор у світі, по-швейцарськи розписана ратуша і фахверкове старе місто компенсують перші хаотичні враження від міста.
32. РИГА (Латвія).
Латвійська столиця, в якій я зустрічав минулорічне Різдво, виявилася щось середнім між Вільнюсом і Таллінном. Те, що Рига опинилася вище за Відень і Париж – не випадково. Крім багато чисельних середньовічних храмів та замку в Ризі збереглося багато оригінальних кам’яниць, яких крім Риги більш ніде немає.31. АМБУАЗ (Франція).
Розпочинає третю десятку Амбуаз – колишня королівська столиця Франції, де збереглося відразу два замки – королівський замок Амбуаз та замок Кло-Люсе, де жив і творив Леонардо да Вінчі. В місті також є беффруа і багато оригінальних середньовічних будинків.
30. ЗІГМАРІНГЕН (Німеччина, Баден-Вюртемберг)
Місто Зігмарінген з неповторним замком роду Гонецоллерів-Зігмарінгенів став the must всієї поїздки Баденом.
29. ВРОЦЛАВ (Польща).
Для мене, який то того майже не бачив Європи, Вроцлав виявився першим справжнім європейським містом. Вроцлавська ратуша, як і раніше, одна з моїх самих улюблених. Тут купа готичних храмів, не похожих один на одного. А місцеві середньовічні кам’яниці – одні з найпривабливіших в Європі.
28. АППЕНЦЕЛЛЬ (Швейцарія).
Аппенцелль – це не типова Швейцарія. Головне місто найменшого швейцарського кантону Аппенцелль-Іннерроден, що розташований на південь від Боденського озера, відомий своїми древніми традиціями. Про місто складають не лише легенди, але й анекдоти, пов’язані передусім з його консерватизмом. Ось вам наочний приклад: жінки в Аппенцеллі отримали право голосування тільки в 1991 році. Коротше, Аппенцелль для Швейцарії – це як Чукотка для Росії. Любителя ж архітектури в місті приваблять яскраво розфарбовані фасади дерев’яних будинків, жодний з яких не повторюється.
27. ВЕРНОН (Франція).
З цього неймовірного містечка почалося знайомство з Нормандією. Центр міста на березі Сени весь забудований фахверковими будинками. Збереглося два замки і середньовічних фахверковий млин.
26. МАЙСЕН (Німеччина, Саксонія).
Типове німецьке містечко з величним замком, готичним собором, фахверками і численними середньовічними кам’яницями.
25. КШЬОНЖ (Польща).
Замок, що знаходиться в декількох десятках кілометрів на південь від Польщі біля міста Валбжих, був для мене межею мрій. Опісля року з усіх замків на території сьогоднішньої Польщі його перевершив лише Мальборк.
24. ТЮБІНГЕН (Німеччина, Баден-Вюртемберг).
Місто квітів, Швабська Швейцарія. Розписні будинки і ратуша, різнокольорові фахверки, потужний замок.
23. БРЮССЕЛЬ (Бельгія).
Брюссель перевершив подібні на нього Відень і Париж лише завдяки ратуші і без перебільшення найкрасивішій центральній площі європейської столиці. Все інше – уваги не варто.
22. ДРЕЗДЕН (Німеччина, Саксонія).
Дрезден, передусім, сподобався якістю відтворення німцями втраченого під час війни. Троїцький собор – найкращий бароковий собор світу! Інші храми – також поза конкуренцією.
21. ТРОГІР (Хорватія).
Хорватія була моєю першою Європейською країною, не рахуючи республіки колишнього СРСР. А Трогір, відповідно, першим містом. Досі пам'ятаю ті враження, коли я не вірив своїм очам, що все це бачу. Вже потім я зрозумів, що він є дуже схожим на Венецію, тільки стільки каналів в ньому немає. Враження живуть і до сьогодні, опісля 4,5 роки. І хочі після цього я побачив майже сотню міст Європи, проте не так і багато з них для мене стали кращіми за Трогір.
20. НОЙШВАНТАЙН і ХОЕНШВАНГАУ (Баварія, Німеччина).
Два знаменитих замки баварського короля Людвіка ІІ мріють побачити всі! І мені пощастило в минулому році.
19. ЗАМКИ СЛОВАЧЧИНИ (Словаччина)
Потужніше і монументальніше замків, ніж в Словаччині, я не бачив ніде! Вони - наче зійшли зі сторінок казкових книжок.
18. БУДАПЕШТ (Угорщина).

Ніколи не думав, що Будапешт виявится кращим за Відень чи Брюссель. А виявився набагато кращим! Сюди я потрапив випадково, і всього на 2 години. Але цього було достатньо для розуміння того, що красивіше за Будапешт європейську столицю знайти важко. Дуже хочу приїхати сюди ще, і не на один день.
17. ЛІНДАУ (Німеччина, Баварія).
Першим моїм баварським містом став Ліндау – найвідоміший курорт на Боденському озері. Місто не лише море і гори. Ліндау – це цілий клондайк історичних пам’яток на крихітному шматочку суші. Місто настільки маленьке, що його можна оббігти за півгодини. Вражає, що в Ліндау немає нічого зайвого і нецікавого: все зустрічається по дорозі – або середньовічна башта, або історична кам’яниця, або маяк, або старовинний храм. І все це по-баварські строкато і наворочено.
16. БАД-УРАХ (Німеччина, Баден-Вюртемберг).
Невелике курортне містечко в горах Баден-Вюртемберга, до якого не так просто дістатися - це справжній фахверковий рай. Такої кількості фахверків я ніде в житті не бачив!15. САКСОНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ (Німеччина, Саксонія).
Іорданська Петра, турецька Каппадокія, саксонська Швейцарія - природні цікавинки приблизно одного масштабу. Напевно, в Європі є місця і пооригінальніше. Але мені, розбалованому архітектурою, але бачившему не так багато чудес природи, Швейцарія посередині Саксонії показалася чимось неземним.
14. ШАМБОР та інші замки Луари (Франція).
Французька долина Луари - місце, де зосереджено декілька сотень замків, велика частина яких - справжні шедеври замково- палацового мистецтва. Мені вдалося подивитися лише 6 з них, але найяскравіших.
13. БАУТЦЕН (Німеччина, Саксонія).
Місто, яке сподобалося найбільше серед усіх міст Саксонії. Повна аналогія з нашим Кам'янцем-Подільським: замок у вигині річки, купа міських оборонних споруд, ратуша. Але масштаби краси і охайності, звичайно, трохи інші.
12. ЛАНДСХУТ (Німеччина, Баварія).
Ландсхут - найгарніше місто Баварії, і це дійсно правда! Бо якщо моя дружина це підтримала, то так воно і є. Середньовічні будинки - на рівні гданських, брюггських і гентських, тільки у Лансхуті їх сотні, і жодний не схожий на інший. Тутешній собор св. Мартині – найвищий цегляний храм Баварії і Європу. А картину середньовічного готичного міста доповнює замок Траусніц, що височіє над Ландсхутом.
11. ЛЮЦЕРН (Швейцарія).
Люцерн - це найбільш "швейцарське" місто у Швейцарії. Тут воєдино зібрано все, що є символом цієї країни - високі Альпи, альпійське озеро, розписні будиночки, оборонні башти. Якщо ви у Швейцарії всього один день, то вам варто поїхати саме сюди: "Бачив Люцерн" означає "Бачив Швейцарію". Одне з найкрасивіших міст німецькомовної частини (після Штайн-ам-Райна, звичайно), перлина країни і must see для всіх туристів. Люцерн першим приєднався до Швейцарської конфедерації, а нині відомий у тому числі завдяки легендарному Вільгельму Теллю.
10. НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК КРКА (Хорватія).
Природна цікавина Європи №1 для мене. Одне з декількох місць на планеті, куди мені завжди буде хотітися повернутися ще і ще. Поруч з водоспадами - маленьке містечко Скрадін, одне з наймиліших в Хорватії.
9. ШВЕЙЦАРСЬКІ ОЗЕРА (Швейцарія).
До Швейцарії треба їхати, щоб милуватися Альпами і альпійськими озерами. На набережній міста Бруннен можна годинами насолоджуватися романтичними гірськими ландшафтами. В яким би бік озера не подивитися – вони скрізь заворожують.
8. МАЛЬБОРК (Польща).
Замок великих магістрів Тевтонського ордену - найкрасивіший замок Європи, еталон готичного замку, найбільший середньовічний цегляний замок у світі. Ще багато епітетів можна підібрати, можна безкінечно роздивлятися фотографії в інтернеті, читати путівники і чисельні статті про Мальборк. Але поки поки ви самі сюди не приїдете і не побачите все на власні очі, ви не зрозумієте цієї величі.
7. ГЕНТ (Бельгія).
Місто-конкурент легендарного Брюгге. Власне, Гент не гірший за Брюгге, а може, навіть, і кращий. Принаймні, він виглядає більш природнє і автентичніше. Так що сьоме місце хіт-параду - це дуже умовно.6. ВЕНЕЦІЯ (Італія).
Найнеповторшіне місто Європи зайняло достойне 6 місце. Можна б було підняти її вище, але я все ж таки більше люблю центрально- і північноєропейські міста і країни. Але Венеція справді достойна першого міста. Якби я був незаангажований північною готикою, то саме так би і було.
5. ТАЛЛІНН (Естонія).
Таллінн - єдина європейська столиця, де присутній дух середньовіччя. Тому він отримає перші місце серед столиць і п'яте- серед міст Європи. Дуже хотілося б опинитися тут не лише дощовою зимою, але й влітку.

4. БРЮГГЕ (Бельгія).
Брюгге - північний аналог Венеції. Тільки каналів тут значно менше, а італійські палаццо замінені прянічними середньовічними кам'яницями. Замість готики південної - тут готика північна.
3.ШТАЙН-АМ-РАЙН (Швейцарія).

Моє відкриття 2013 року, куди потрапив за наводкою haidamac. Коли я дізнався, що в мене має відбутися поїздка до Швейцарії, то відразу я вирішив, що в першу чергу поїду саме в Штайн-на Рейні. Я не помилився: Штайн-ам-Райн виявився не лише найкрасивішим швейцарським містом, але й посунув назад мої улюблені Брюгге, Гент і Таллінн.
2. РУАН (Франція).
Руан міг би зайняти перше місце, якби не церква Сан-Маклу в риштуваннях. Саме із-за невчасного ремонту головного шедевру полум'яніючої готики і я образився на місто. Але втрату компенсували інші полум'яніючі шедеври і море нормандського фахверку.

kc1wt.jpg


1. ГДАНСЬК (Польща).
Думав, що мені вдасться побачити ще щось грандіозніше за Гданськ. Але не вдалося. Гданськ - найкращий, і крапка!
http://s7.uploads.ru/6Ifch.jpg
ВІТАЮ УСІХ З ПРИЙДЕШНІМ РІЗДВОМ! БАЖАЮ МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я ВАМ І ВАШИМ РОДИНАМ. БАЖАЮ ДУХОВНОГО БАГАТСТВА! БАЖАЮ, ЩОБ У ЦЬОМУ РОЦІ ВИ ПОБАЧИЛИ СВОЇМИ ОЧИМА МІСЦЯ, ПРО ЯКІ МРІЯЛИ БАГАТО РОКІВ!

Tags: Виртуальное странствие, Европа, вокруг света, путешествие
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments